• https://www.facebook.com/Flygezgin
  • https://twitter.com/flygezgin
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

FlyGezgin

NİJER' İN TAHOUA ŞEHRİNDE DÜZENLENEN KATARAKT AMELİYATLARI   Nijer'in başkenti Niamey'e yaklaşık 570 klm. uzaklıkta olan Tahoua şehrinde 21 Mayıs 2013-  27 Mayıs 2013 tarihleri arasında hayırsever vatandaşlarımızın yardımları ile 300 katarakt hastası için ameliyatlar yapıldı. Hastane bahçesinde yüzlerce hasta bize göre çok olumsuz şartlarda ameliyat olmayı bekliyorlardı. Ameliyat olanlar ise bir-iki gün daha kalarak göz bandajlarının çıkarılmasından sonra evlerine dönüyorlardı. Hayat şartları ve durumları gerçekten zor idi. Ülkemizde yaşanan olayları ve bizim içinde bulunduğumuz  hayat şartlarını düşününce ne kadar da şükürsüz yaşadığımızı görmek mümkün. Bu yardımları yapan tüm hayırsahiplerine çok teşekkür ederim. Allah yaptığınız yardımları kabul etsin. 


Ameliyatlar dolayısı ile Tahoua'ya gelen göz doktorları aynı zamanda çocuk hastalara da baktılar. Ülkemizden buralara mutlaka göz doktorlarımızın gelmesi ve tarama yapması gerektiğini düşünüyorum. 

300 Katarakt hastası yeniden görmeye başladı.
 Sizce ülkemizde böye bir muayene odası ve ameliyathane görmek mümkün mü? Çalışan personel ve doktorlar gerçekten işlerinin ehli ve yapılan bu ameliyatlardan dolayı da çok memnunlar. Bu şehirde ve bölgede çok miktarda hasta olduğunu söylediler. Hayırsahiplerine çok teşekkür ettiler.   Ameliyattan yeni çıkan hastalar ve doktor ekibi.  Ameliyat sonrası hastalar ile görüştüğümde çok dua ettiler ve çok mutlu oldular. Türkiye'yi bilmeyen  bu insanlar beyaz Müslüman olarak sizi tanıdığında kendilerinde olan değişimi ve dualarını görmenizi isterdim.
Hastane bahçesinde yüzlerce hasta ameliyat olmayı bekliyor.
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret393464
Hava Durumu