• https://www.facebook.com/Flygezgin
  • https://twitter.com/flygezgin
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

FlyGezgin

NIAGARA FALLS CANADA

Kanada'nın en güzel görsel şöleni olan ve adeta insanı büyüleyen bir su akışına sahne olan Niagara şelalelerine Mayıs 2016'da  tekrar gittim. Hava bu sefer çok güzeldi.At Nalı şelalesi (Niagara) 

Amerika Birleşik Devletleri kısmından dökülen Gelin Duvağı şelalesi.

İnsanın bu dökülen suya bakarken sanki ayağının altından kayan bir su kütlesi var da sizi çekip götürüyor hissine kapılıyorsunuz. Gökkuşağı ...Amerika Birleşik Devletleri tarafında ziyaretçiler...Bizde At Nalı şelalesinin altına indik ve üzerimizden dökülen o muazzan suyun gücüne ve sesine şahit olduk. Gerçekten müthiş bir duygu..At Nalı şelalerine asansör ile inilerek yapılmış olan tüneller ile şelale altına gidiliyor. 
Üç noktadan bu manzara ve suyun dökülüşü görülmeye değer. Üzerimizden tonlarca m3 su dökülüyor ve izliyoruz.Yukarıdaki detay fotoğraf Atnalı şelalesi altında bulunduğumuz yerleri gösteriyor. Üç yerden suyun akışını müşahade ettik. Bu noktalara açılan tüneller vasıtası ile ulaşılıyor.Yıllar şelaleyi  aşınmaya devam ediyor. 1678 yılından bu güne kadar şelalenin yatağı oldukça yer değiştirmiş. Yaklaşık 50 metre yukarıdan dökülen şelalenin döküldüğü yer de 50 metre derinlikte.Tekneler şelalelin azgın gücüne meydan okurcasına neredeyse döküldüğü yere kadar giderek ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatıyor; ıslanmakta bunun bir parçası. Gökkuşağı ise harika.Bir önceki seyahatimizde bu tekneler ile bizde şelale altına kadar gittik ve bu müthiş duyguyu yaşadık. Eh serpinti ile bir miktar da ıslanmış olduk. Yeni yapılan park alanına dinazor maketleri yerleştirilmiş.Dönme dolaba binmeden olmazdı, bu sayede Niagara'yı yukarıdan görmüş olduk. Refikimiz İsmail bey ile Sami beye de bu vesile ile teşekkür ederim. Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret394735
Hava Durumu