• https://www.facebook.com/Flygezgin
  • https://twitter.com/flygezgin
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

FlyGezgin

Melbourne ctiyMelbourne şehri tamamen düzenli ve tertemiz. Otoparklar ücretli ve herkes parkmetre ödemelerine çok dikkat ediyor. Kendi ülkemiz ile kıyas yapmak nerede ise imkansız.
Şehir merkezinde yer alan Flinders tren istasyonu ve çevresinde bulunan alanlar insanların en çok rağbet ettikleri, etkinlikler düzenledikleri yerler ve her zaman kalabalık.
Melbourne is one of the most livable city in the world with its order and cleanness. Especially carparks and street parking which uses ticket machine.Flinders street station and its surrounding is one of the attraction point of Melbourne City. There is always something to do and there is always a big crowd. 

Flinders tren istasyonu (Flinders Station)
Flinder street Train station

Küçük fakat bir çok insanın mutlaka severek dolaştığı tarihi  Royal Arcade pasajı (1869)
An old bazaar place still attracts people who will enjoy shopping and have a cup of coffee.
Bir çok turistin mutlaka alışveriş yaptığı ve mağazalara göre daha uygun fiyatları olan tarihi Queen Victoria Marketi.
Üst fotoğrafta insanlar bankamatiklerden maaş çekiyorlar ve biraz kuyruk oluşmuş. 
All tourists will love visiting Queen Victoria Market which is an authentic and cheaper option for gifts. Cash is best way to have shopping in this old market place.Bu markette el işi Avustralya yerlileri olan Oborjinler  tarafından yapılan bumerangları ve diğer hediyelik eşyaları uygun fiyatla almak mümkün. Oborjinler renkleri ve doğayı çok sevdiklerinden olsa gerek bunu el işlerine yansıtıyorlar.
This market is one of the best option if you are looking for an original boomerang made by aborigines. You can see natural figures and colours on aboriginal arts. 


Melborne şehir merkezinin en işlek caddeleri olan Elizabeth caddesi , Queen caddesi, Swanston caddesi şehri adete kesen bir yapısı ile her zaman kalabalık ve hareketli.  Burada bir çok fotoğraf makinası ve malzemelerinin  satıldığı tarihi sayılan Michaels, JB HI FI, Ted's Cameras, diji Direct mağazalarını da ziyaret ederek inceleme yapmanız mümkün. Mağaza çalışanları da müşterilerine karşı oldukça ilgililer.
Elizabeth Street; the heart of Melbourne, along side with Swanston street and Bourke street are always full of shoppers. 
it is a must for a photographer to visit  Michaels , JB HI FI, Ted’s Cameras, Diji Direct; the famous camera retail shops whose shop assistants are very knowledgeful of photography as well as all brands’ equipments.Bu gibi değişik arabaları her zaman görmek mümkün.
it is very common to see fancy cars in Australia.Şehir merkezinde sizleri dolaştıracak ve ilginç kıyafetleri, tasarımları ile at arabaları.
if you are willing to experience the 19th century in the heart of a modern city with a carriage tour. 
Yarra nehri üzerinden görülen en yüksek gökdelen olan 300 mt. yükseklikte ve 88 katlı Eureka Skydeck binası. Daha önce bu binanın 285. metresinde yer alan seyir katına  çıkmış ve Melborne şehrini kuşbakışı seyretmiştim.
A view from Yarra River; the Eureka Skydeck which is 300 m high and 88 floors. It is the best for viewing.Halk hafta sonu genelikle (Federation Squre) bu etkinlere katılıyor ve izliyor.
There is always some activity at Federation Square on weekendsŞayet zamanınız varsa bir bisiklet kiralayıp dolaşmak mümkün.
If you have time, you can hire a bike and enjoy riding your bike around the city.

Sokak sanatçıları.
Street artists Duvarlara resim yapanları da görmek mümkün ve ilgi ile izleniyor. (Graffiti Sanatı)
Graffiti is seen as street art by Melburnians and always interests people

Bu farklı görülen içi su dolu bank aslında kuşlar için yapılmış. 
Wildlife is welcome in Melbourne city this water place shows mercy for animal.

Melbourne şehrinin adeta vazgeçilmesi sandığım hem yeni olan  ve hem de nostaljik tramvaylar ile şehri gezmek mümkün.
Melbourne’s symbol is its tram both modern and classic ones are still the best way to go around the city.

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret393515
Hava Durumu