• https://www.facebook.com/Flygezgin
  • https://twitter.com/flygezgin
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

FlyGezgin

AUSTRALIAN INTERNATIONAL AIRSHOW

Her iki yılda bir düzenlenen Australia International Airshow fuarını 28 Şubat 2015 Cumartesi günü Melbourne' de tekrar ziyaret etmek nasip oldu. Daha önce 2011 yılında da ziyaret etmiştim. Airshow'a oldukça yoğun bir katılım ve ilgi vardı. Melbourne halkı nerede ise  tüm aile olarak bu güzel havacılık gösterilere gelmişti. Bu kalabalık ve ilgi karşısında şaşırdım.

Bir diğer dikkat çekici hususta insanların bir çoğunda fotoğraf makinası ve video kameralar olması idi. Buna cep telefonlarını saymıyorum. Sanki herkes adeta profesyonel fotoğrafçı gibiydi. Canon, Nikon, Olympus, Panasonic DSLR makinalar ile compact makinalar ve lensler. 
 
Halk çok önceden gelmiş ve yerini almıştı. Başlayan uçak ve akrobasi gösterileri insanları oldukça heyecanlandırıyordu. Eski 1.Dünya savaş uçaklarının bombalar ve patlamalar ile muharebe ve saldırı gösterileri yapması sanırım gösterilerin en ilgi çeken kısmı idi. 

Yeni nesil uçaklar, kargo uçakları, askeri uçaklar, helikopterler, savunma sistemleri ; ne ararsanız sanki burada ve elinizin altındaydı. Bizde kanatların altına, kargo uçaklarının içine girdik.

Ama hava şartları...Klasik Melbourne havası geleneğini bozmadı; Melbourne havası için bir günde dört mevsim tabiri kullanılıyor. Hafif rüzgar, bulutlar, bazen güneş, az da olsa yağmur çiselemesi. 2011 senesinde de fırtınalı ve yağmurlu bir havada gezmiştim.  Fakat insanlar buna rağmen oldukça mutlu idi. Zor tarafı fotoğraf makinem ile sık değişen ışık şartlarında çekim yapmaktı. 
 
Burada az da olsa bazı fotoğraflara yer veriyorum.

Umarım beğenirsiniz. 

This year, I have the opportunity to visit Australia International Airshow on 28 February 2015.
 
Airshow attracts a big crowd of Melbourne families where they can spent whole day with activities for kids and shows for the parents. I have had same experiences as I had in 2011 Airshow yet I was very surprised that interest of people has grown soo much.
 
It was also very outstanding to see that most of the visitors had professional cameras. So many visitors were carrying extra lenses as well as some others who was trying to catch the moment with their mobile phones.

The crowd were ready in the early hours of the show when the modern planes show off their ability which was very exciting to see the amazing skills of the pilots. In addition having a World War I battle performance on the site with all original WWI planes and bombs was an extra ordinary experiences for all.

All new generation planes including; cargo plane, military plane, helicopters, defense system, nearly everything with to do Air industry were there, within your arm reach. So I had so many opportunities to utilize all my cameras to have a shoot with these big toys.

There was only one thing that it was very hard to adapt your lenses with the crazy Melbourne weather where you get four seasons in one day. It was difficult to time to time catching the right view with correct lights. Where you see shining sun in a moment and then drizzle the next moment. Yet overall everyone was very happy like my pervious visit. Now that I know having such weather in Melbourne is something that you used to it.

I would like to take this opportunity to share some sample of my experiences from the Show.

 
Hope you enjoy it.C 130 ...Altında durmadan, kanat altı yapmadan olmaz
Selfie with C 130's magnificent wing2.dünya savaşının kahraman uçakları
The Legend of the World War IIC 17 nin inişi, kalkışı ve en önemli özelliği olan indikten sonra geri gitmesi bu uçağı farklı yapıyor
 C17 the only beauty can reverse on the groundKlasikler.. 1.dünya savaşı emektarları. Gösterileri çok güzeldi
The Classics are always the best since World Word I

F 16 lar...Singapour air forceYangın söndürme uçağı
Fire brigade has more power with this one

Boeing 737 - 800 Qantas 

Üst fotoğrafa bakar mısınız! Oh ne güzel
Take a look the one above, What a beautyEmektar DC3
Veteran DC3C130 B52..Bu kadar yakından görmek çok güzel
B52 is even better when you have closer lookC 17 . İçinede girmek nasip oldu.
I have had an opportunity to have a seat in the C17

C 17- Motorları dahi müthiş.
Marvelous C-17 motors

Büyüklere uzaktan kumandalı harika modeller.
Magnificent remote controlled model plansÜyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret394733
Hava Durumu