• https://www.facebook.com/Flygezgin
  • https://twitter.com/flygezgin
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

FlyGezgin

2014 Australia Yaz Görüntüleri

   Avustralya'nın güzel şehirlerinden Melbourne'de hayat doğa ile iç içe. Evler çok güzel yapılıyor ve geniş araziler doğal güzelliklerinden bir şey kaybetmiyor.    Burada yaşamayı kim istemez ki? Suni göl de olsa ördekler yabani ördek ve kimse karışmıyor.

Avustralya denilince doğal hayat ve tabii kangurular aklımıza geliyor. Bu geniş arazide yapılmış evler arasında kangurular özgürce dolaşıyor.

      Arkadaşların tavsiyesi üzerine okyanus sahilinde bulunan Lorne' gittik. Burada da bizi tamamen doğal hayat süren ama insanlara yakın olan papağanlar karşıladı.      Lorne'da Yakup bey ile Yaşar bey ile birlikte. Papağanlar her türlü muzipliklerini yapmaktan geri durmadı.

      Lorne'da rahatça gezen yaban ördekleri.

      Okyanus ile yağmur ormanları çok güzel görüntü oluşturuyor.      Lorne'a gidip de Erskine şelalesine uğramadan olmaz dedi değerli arkadaşım Yakup bey. Gerçektenden görülmeye değer. 80 metre iniliyor ve sizi yemyeşil ağaçlar adeta kucaklıyor. Şelale 30 metreden dökülüyor. İnmek kolay ama geri çıkmak zor.      Yabani hayat ve kuşlar sizi bırakmıyor.      Büyük okyanus sahiline inmeden ve dalgaları duymadan olmazdı. 

      Tam sahile ama yamaçlara yapılan bu ev çok ilginç. Kim orada yaşamak ister?

      Ülkemiz kış mevsimini yaşarken burada yaza merhaba diyor insanlar. Aralık ayı burada Haziran ayı oluyor.
      Melbourne yakınlarında halkın rağbet gösterdiği meyve bahçeleri de görülmeye değer. Girişte yer alan insan kalabalığı içeride dağılsa da her ağacın altında insanları meyve toplarken görmek mümkün. Kovalara toplanan meyveler çıkışta tartılıyor ve ödeme yapılıyor. Kiraz, zerdali kayısı ve çilek hem de dalından..

Melbourne'den.      Melbourne'de St. Kilda en sevilen sahil şeridi ve tertemiz.       Melbourne şehrinin tarihi çarşısı Victoria Market.      Victoria markette el işi ürünler ve bir çok ürünü uygun fiyata bulmak mümkün.       Avustralya yerlileri olan Oborjin'lilerin üflüyerek çaldığı müzik aletleri. Sesi çok farklı. Ama üflemek çok zor.       Yolumuz havalanı yakınına düştü. Burada inen uçakları takip eden, fotoğraf çeken insanları her zaman görmek mümkün. Bizde çekelim dedik..

      Qatar airways ile yaptığımız yolculuk sona ererken, işte size 10500 metre yüksekte uzakta görülen karla kaplı Erciyes dağı. Bir taraf yaz mevsimi diğer taraf kış. 


Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret394732
Hava Durumu