• https://www.facebook.com/Flygezgin
  • https://twitter.com/flygezgin
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

FlyGezgin

W National Park Of Niger

   Nijer-Benin-Burkina Faso sınırları içinde yer alan ve Nijer'in Başkenti Niamey'e 150 km uzaklıkta yer alan W NATIONAL PARK  gezilmesi gereken güzel yerlerden birisi. Biz de yıllardan sonra merak ettik ve haydi safariye dedik ve dolaştık. İyi de yapmışız. 

   Fotoğraf çekmeyi öğrenmeye başlayan başta Ramazan beye, İsmail beye ve Huzeyfe beye fotoğraflarını benimle paylaştıklarından dolayı teşekkür ederim.

   Parkın girişinde bir hotel bulunuyor.    Arkamızda ki nehirde timsahlar var ve bu konuda rehberimiz dikkatli olmamızı söyledi. Park için gelindiğinde mutlaka rehber veriyorlar. Arazi gerçekten de çok geniş. Bu parkta çitaların ve aslanların olduğu da söylendi. 

   Timsahları görmek lazım. 

 Bir maymun cinsi olan Babunlar.   Bulunduğumuz tepede gördüğümüz çok uzakta koşan ( en az 600 metre) domuzlar.

   ANTİLOPLAR    Olmazsa olmaz ...!   Bazı filmlerde gördümüğüz fil kovalaması macerası az daha bizim de başımıza geliyordu. Bulunduğumuz çekim kulübesine çok yaklaşan bu fil en başta rehberlerimizde olmak üzere kısa bir tedirginliğe neden oldu. Hiç kimse konuşmadı ve tam sessizlik hakimdi. Ama sonra .....film koptu. Son gördüğüm şöförümüzün ellerinin titrediği ve rehberin şöförün yanına zor sıkıştığı idi. Tabi yanımda bulunanların (R.K- İ.S- H.H.) halini söylemeyeceğim!

   !!!!!!!!!......Sessiz olalım...........!!!!!

   AKBABALAR   Nijer nehri. Dünyada tersine akan tek nehir; okyanusa çok yakın iken tam içeri girer. 4.000 kilometreyi aşan uzunluğuyla Batı Afrika'daki en büyük nehirdirGineMaliNijer ülkelerinden geçerek Benin - Nijerya sınırının bir kısmını oluşturur ve Nijerya topraklarına sokularak bir delta yapar ve Atlas Okyanusu'nun bir kolu olan Gine Körfezi'ne sularını boşaltır. Doğduğu kaynaktan döküldüğü yerin doğrultusu bir hilâli andırır.   Filleri  ve yavrusunu ilk görmek bize nasip oldu. Karşı adada yer alan bu anne ve yavru fil kameramıza takıldı.    Canon sx 50 Hs model makina 50x gerçek zoom ile görüntüyü aldı getirdi. Ramazan beye teşekkürler, öğrenmeye başladı.   Park olurda piknik olmaz mı? Sayın Ramazan Karahüseyinoğlu, İsmail Sevinç ve Huzeyfe Helvacı ile birlikte.    Afrika'da güneş batarken.

   Bu çekimlerde Canon 5d Mark III - 70 200 L ıs ve 24 105 L lens ile Canon SX 50HS makinalar kullanılmıştır. 
   Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret394735
Hava Durumu