• https://www.facebook.com/Flygezgin
  • https://twitter.com/flygezgin
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

FlyGezgin

Hakkımızda

 “Çok okuyan mı bilir yoksa çok gezen mi?” diye bir soru sorulur ve genellikle cevap “Çok okuyan” olur. Bizde başlangıçta böyle düşünüyorduk. Ama gezmeye başlayınca  çok gezen ve gören  insanın çok daha farklı şeyler yaşadığını ve tecrübe sahibi olduğunu görünce az daha olsa kanaatimizi “Çok gezen bilir” olarak değiştirdik. Ancak aynı zamanda çok okumanın da gezmeye ekstra özellikler kattığını ve insanın mutlaka okuması gerektiğini belirtmek zorundayım.

 Sonunda bir küçük fotoğraf makinası ile yola çıktık. Amatörce başlayan fotoğraf çekimlerim beni adeta başka noktalara sürükledi. Türkiye ve yurt dışı gezilerim ile gözlemlerimi burada paylaşmak istedim.  Özellikle Afrika seyahatlerim  ve orada gördüklerim çok ilginç idi. Etopya ile başlayan Afrika yolculuğum Nijer ile devam ediyor.  İşin içine hizmet boyutu da girince zorluklar çok daha kolay oldu.

 Fakir ülkeler ile zengin ülkeler arasındaki korkunç farkı görmek bizleri daha sorumlu olmaya yönlendirdi. Zengin  Avrupa, Amerika, Avusturalya, Kanada, Singapur gibi ülkeler ve ülkemizde yaşananlarla,  Afrika’da yaşayanları da görmek ve göstermek lazımdı.  Bir damla suyun çok kıymetli olduğu Afrika  ile boşa akıttığımız sular, fazla fazla aldığımız ekmekler ile bir tarafta hiç yiyecek bulamayan fakir insanları, hastane bahçelerinde bekleyen yüzlerce hasta vs.  görmek insan olarak bizleri çok etkiledi.  

Unutmayalım ki Mü’minler farklı bedenlerde olsalar da adeta tek yürek halinde yaşayıp birbirlerini bir vücudun uzuvları gibi telekki etmeye mecburdurlar. Bir uzvun acısını bbütün bir vücud hissettiği gibi, din kardeşinin ızdırabını duymak, bütün mü’minler için bir vicdan imtahânıdır.

Zira Cenab-ı Hak, insanları birbirlerine muhtaç bir halde yaratmıştır. Toplumda güçlüler-kuvvetliler olduğu gibi; zayıflar, sakatlar ve muhtaçlar da daima mevcut olacaktır. Kendimize sormalıyız : “Cenab-ı hak bu insanları niye muhtaç yarattı?” Cevabı ise malum: “Muhtaç olanlar, muhtaç olmayanlar için ilahi bir emanet ve mes’uliyettir.”

Bu duygular ile sizleri her alanda daha sorumlu davranmaya davet ediyorum.

İlginize teşekkür ederim.

Mücahit GEDİKLİ

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret393464
Hava Durumu